Teknik Destek: iTunes iPhone’u Görmüyor

0
3538

Windows 10 kullanıcıları son günlerdeki güncelleme ile birkaç sorunla karşılaştılar. Özellikle iPhone kullanıcıları bu sorunu hemen fark etti çünkü iPhone kullanıcıları bir noktada iTunes kullanmak durumundalar. Ancak güncellemelerden sonra Windows 10 üzerinde çalışan iTunes iPhone’ları görmemeye başladı. Bunun nedeni Windows’un otamatik driver yükleme özelliği. Siz telefonunuzu bilgisayara bağladığınız an Windows kendi sürücüsünü iPhone’la eşleştiriyor ve böylece iTunes için gerekli olan sürücü kurulamadan işlem atlanmış oluyor. Şimdilik tek çare ise gerekli sürücülerin manüel şekilde kurulması.

İşlemleri basit bir kaç adımda sıralar isek:

1- Bilgisayarım veya Bu Bilgisayar üzerine gelip sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz.

2- Sol taraftan aygıt yöneticisini açıyoruz ve açılan panelden taşınabilir aygıtlara oradanda Apple iPhone seçeneğine gelip sağ tıklıyoruz.

3- Karşımıza çıkan seçeneklerden sürücü yazılımını güncelleştir ve çıkan pencereden de “Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara” seçeneğine tıklıyoruz.

4- Çıkan pencereden gözata tıklıyoruz ve iPhone sürücüsünün olduğu klasörü buluyoruz ve ileri diyerek sürücünün kurulmasını sağlıyoruz. Bu klasörün tam yolu şu şekilde: C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers

5- Bu adımlardan sonra artık gerekli sürücüler kurulmuş olacaktır ve iTunes gerektiği gibi iPhone’nuzu tanıyacaktır.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.