Aft acısına tek çözüm: Oralmedic

0
28271

Aft yaşam kalitesini oldukça düşüren, ağız içerisinde yanak ve dudak mukozasında, dil üzerinde görülen oldukça ağrılı ülserleşmiş lezyonlardır. Toplumun yüzde 20’sinde görülen aftların oluşumunu hızlandırıcı, seyrini kötüleştirici faktörler belirlenmesine karşın yapılan araştırmalar sonucunda oluş sebebi belirlenememiştir.

Sağlıkçı değilim ama yıllardır aft sorunu yaşayan biri olarak size hikayeyi birinci elden aktarabilirim. Öncelikle şunu belirteyim ki aftın neden olduğu bilinmiyor. Evet bu bir gerçek modern tıp henüz bunu kesin olarak çözebilmiş değil. Diğer bir acı gerçek ise mikrop veya virüsten kaynaklanmadığı için ilaçla tedavisi de yok. Yani aft çıktı ilacını sürüyüm geçsin, tedavi oluyum bir daha çıkmasın deme lüksünüz yok. Buna karşılık eczanelerde yada aktarlarda aftı tedavi ettiğini iddia eden bir çok ilaç bulunmaktadır. Net bir şey var ki; yalan. Bunu bir çoğunu denemiş biri olarak söylüyorum. Kenacort, dut şurubu, nöbet şekeri, ağızı mor renge boyayan aptal bir ilaç, aftın üstünü örterek acısını azaltmaya çalışan ancak berbat bir tat almanıza sebep olan jeller bunlardan bazıları.

Peki çözüm yok mu?
Oralmedic kullanımı

Şimdi size şuana kadar bulduğum tek gerçek çözümü sunuyorum; “Oralmedic”. Can sıkıcı bu soruna getirdiği hızlı ve etkili sonuçla gerçek bir mucize olduğunu düşündüğüm ilaç. İlaç bildiğimiz bir kulak çöpünü andırıyor. Bir ucunu büktüğünüz anda içindeki tüp kırılıyor ve sıvı ilaç diğer uca dökülüyor. İlaçla ıslanan ucu, kuruladığınız aftın üstüne 5-10 saniye kadar bastırıyorsunuz. İşin kötü kısmı da bu. İşlemi uygularken saniyeler sürse de güzel bir acı çekiyorsunuz ama elde ettiğiniz sonuç buna değiyor. Çünkü aft acısından geriye hiç bir şey kalmıyor. Her şey bitmiş oluyor. Bu kadar hızlı ve basit bir çözüm varken diğer ilaçlarla kendinizi hiç yormayın derim. Aftın ilaçla bir tedavisi yok demiştim, peki bu ne derseniz, anladığım kadarıyla Oralmedic aftı geçirmiyor, yakıyor. Lezyonu yakıyor ve aftın yerinde oluşan yarayı hissetmediğiniz gibi iyileşme süresi de hızlanıyor. Evet, kesinlikle uygulamadan sonra hiç bir şey hissetmiyorsunuz. Aft hiç olmamış gibi hayatınıza devam ediyorsunuz. Bu gayet tatmin edici ve şuana kadar gördüğüm en etkili çözüm.

Eğer sizde aft sorunu yaşayanlardansanız kullanmanız gereken tek şeyin Oralmedic olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sanırım Oralmedic’in tek kötü yanı fiyatı. İçinden üç adet çıkan tek kullanımlık çubuklar için 2022 itibari ile 140-150 lira gibi bir fiyatı var. Aft probleminiz varsa işinize yarayacağını düşündüğüm bu bilgilerden sonra bir doktora görünmeniz gerektiğini de eklemeliyim. Çünkü aftlar birçok hastalığında belirtisi olabiliyor.

Click to rate this post!
[Total: 17 Average: 4.9]

Bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.